niedziela, 3 marca 2013

Mary Gwynn: The Busy Mum's Vegetarian Cookbook

Gdy mam bardzo mało czasu, a bardzo dużo zajęć poszukuję rozwiązań na skróty, błyskawicznych sposobów przygotowania smacznych i zdrowych posiłków, które zaspokoją zapotrzebowanie na wszystkie mikro- i makroskładniki.  Książka, po którą tym razem sięgnęłam umożliwiła mi podawanie zdrowych obiadów i przygotowanie szybkiej, ale zdrowej wege imprezy.
Mary Gwynn przygotowała 120 przepisów na dania wegetariańskie, a raczej lacto-ovo-wegetariańskie, bo wiele z nich zawiera mleko, sery i jajka. Książka rozpoczyna się od dosyć długiego wstępu dotyczącego grup produktowych i powodów do bycia wegetarianinem. Część z przepisami podzielona jest na kilka rozdziałów: 
- Family favoutites
- Food in a hurry
- Party time
- The great outdoors
- Crowd pleasers
- Food to go
- Merry veggie Christmas
- Going solo
- Pud paradise
- Bake me a cake
- Finishing touches
A w rozdziałach przepisy, niezbyt wymagające, raczej przystępne. Zawsze z krótkim wstępem i poradami, a także sposobami co można zmienić i co ulepszyć. Przepisy podane są w kilku prostych krokach. Nie zdarzyło mi się, by brakowało jakichś składników lub by były one trudno dostępne. Czasami są jednak dosyć drogie. Przepisom towarzyszą piękne, niezwykle apetyczne zdjęcia.

Tą książkę warto mieć jeśli chcemy skrócić czas spędzony w kuchni, a zależy nam na pysznym smaku.
 Mary Gwynn: The Busy Mum's Vegetarian Cookbook
Fotografie: Davud Merewether
Wyd. Simon&Schuster (2013)
Liczba stron: 208
Okładka: twarda

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...