wtorek, 12 marca 2013

Rachel Allen - Cake

 Od jakiegoś czasu, właściwie kilku miesięcy, praktycznie codziennie coś piekę. Często coś słodkiego, choć nie jest to regułą. Szukam książki idealnej, o wypiekach dla laików, prostych, które praktycznie zawsze się udają, z niezbyt wyszukanymi zdjęciami i dosyć prostymi przepisami. Taką książkę chyba znalazłam. I nie jest wielkim zaskoczeniem, że to książka od genialnej Rachel Allen, prywatnie jednej z moich ulubionych autorek kulinarnych.

Cake to książka poświęcona ciastom. Pozycja pełna dobrych, użytecznych porad, dzięki którym pieczenie staje się prostsze. Książka podzielona jest na kilka rozdziałów: easy, fast, healthy, classic, teatime, dessert, children's decorating ideas, celebration, festive. A w każdym z nich masa przepisów. Zazwyczaj prostych i wykonalnych, nawet dla osób o dwóch lewych rękach. 
Każdy przepis zaczyna się od krótkiego wstępu, zawiera czas przygotowania, czas pieczenia i sumaryczny czas po którym ciasto będzie gotowe, a także liczbę porcji. Składniki podane są w dwóch jednostkach i podzielone na część ciasta, do której będą wykorzystywane. Opis wykonywania zazwyczaj jest bardzo dokładny, podany krok po kroku. Wielu przepisom towarzyszą piękne zdjęcia. 

Dziś z tej książki piekę ciasto o kawowym smaku i jestem pewna, że wyjdzie, tak jak wszystkie inne.Rachel Allen - Cake
Fotografie: Philip Webb
Wyd. Harper Collins (2012)
Liczba stron: 352
Okładka: twarda

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...