piątek, 22 marca 2013

Terek Malouf - The Hummingbird Bakery Home Sweet Home

 The hummingbird bakery to miejsce, które praktycznie od zawsze chcę odwiedzić. Ich wypieki słynne są niemalże na cały świat, a mając szczęście i mieszkając w okolicy można je zamówić do domu. Mając trochę mniej szczęścia można kupić książkę autorstwa naczelnego cukiernika i spróbować sił w domu. Przyznam, że mimo dwóch lewych rąk coś mi tam wyszło, więc można próbować. 

Nie powinno nikogo dziwić, szczególnie po zobaczeniu okładki, że książka jest cukierkowa, nieco przesadzona w swojej słodyczy, ale nie czyni to z niej na szczęście niezjadliwej. Pomiędzy różowymi okładkami znalazło się miejsce dla 100 przepisów na słodkie (i nie tylko) wypieki, które z powodzeniem w dużej mierze można zaliczyć do comfort food, gdyż zarówno przygotowywanie ich, jak i spożywanie wiąże się z niebywałą przyjemnością.

Przepisy w The hummingbird bakery: Home Sweet Home zasadniczo są wykonalne i jasne, jednak do niektórych z nich potrzeba nieco więcej wiedzy cukierniczej, a raczej nabytego doświadczenia. Nie ze wszystkimi przepisami poradzi sobie nowicjusz, jednak większość, powiedzmy 3/4, nie sprawi mu problemów.

Wisienką na torcie są zdjęcia. Pisząc i przeglądając tę książkę znowu mam ochotę na coś słodkiego. Także szukajcie mnie gdzieś w pobliżu piekarnika.
Terek Malouf - The hummingbird bakery: Home Sweet Home
Fotografie: Kate Whitaker
Wyd. Collins (2013)
Liczba stron: 304
Okładka: twarda w obwolucie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...