czwartek, 21 marca 2013

Sara Forte: The Sprouted Kitchen


 Zima jakby nie chce odejść, nie może się skończyć, nie próbuje uciec tam gdzie jej miejsce, czyli na południową półkulę. Zamiast tego ciągle pada śnieg, temperatura nie chce przekroczyć magicznej granicy, gdy wychodzenie z domu staje się trochę bardziej znośne. Wilgoć w powietrzu sprawia, że odziewamy się po same uszy. To jednak całkiem dobry moment by coś zmienić, by zajrzeć w siebie i trochę popracować. To też niezły czas by zacząć choć trochę lepiej jeść. 

We wglądzie pomaga książka Beaty Pawlikowskiej*, codzienna zmiany nawyków metodą małych kroczków, naprawdę minimalnych. W lepszym jedzeniu znalazłam pobratymcę w książce The Sprouted Kitchen, zachęcającej do jedzenia pełnowartościowych produktów, żywności pełnoziarnistej,po prostu zdrowszej.

Ta książka mnie zachwyciła. W niej piękne, ale za razem nieprzesadzone, dosyć proste zdjęcia, zachęcają do gotowania, do próby. Nie krzyczą "i tak Ci to nie wyjdzie tak jak na zdjęciu", wręcz przeciwnie. Zdają się mówić, że wszystko się uda, bo potrawy na zdjęciach wyglądają na wykonalne, a to nie w książkach kucharskich niestety nie jest regułą. 

The Sprouted Kitchen podzielona jest na kilka rozdziałów:
- to start the morning
- salads and sides
- mains
- snacks to share
- the happy hour
- treats
- ETC. 
Znajdziemy w niej też rozdział poświęcony utensynaliom i składnikom.

Przetestowałam kilka przepisów z tej pozycji, wszystkie były wykonalne, dosyć proste i zazwyczaj pyszne. Nie próbowałam dań mięsnych (wśród nich znajdziemy np. indyka), za to sprawdziłam koktajle. Jest kilka przepisów, do których wykonania potrzebne będą trudniej dostępne składniki, ale dające zastąpić się innymi.

The Sprouted Kitchen przeprowadzi mnie przez początek wiosny. Polecam!


 
Sara Forte - The Sprouted Kitchen
Fotografie: Hugh Forte
Wyd. Ten Speed Press (2012)
Liczba stron: 224
Okładka: twarda
 
 
*Beata Pawlikowska W dżungli podświadomości 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...