niedziela, 10 czerwca 2012

Tracey Lister&Adreas Pohl: Vietnamese street food

 Tym razem autorzy kulinarnej podróży przez Wietnam Koto postanowili pokazać swoim czytelnikom wspaniałe wietnamskie jedzenie uliczne. Myślę, że próbując jedzenia spożywanego przez tubylców na ulicy można najlepiej poznać kulturę danego kraju i regionu. 
Wietnamskie jedzenie uliczne podawane jest na straganach i kolorowych wozach, spożywają je ci najbiedniejsi i ci, którzy mają trochę więcej w portfelu niż prawie nic. To jedzenie tanie i jedzenie autentyczne, świeże, pachnące, potrafiące oczarować swoją prostotą i unikatowością. 
Książka Vietnamese street food pokazuje właśnie to straganowe jedzenie w pełnej krasie. A pokazując je zwraca uwagę także na zwyczaje związane z kuchnią uliczną. Barwnym i złożonym opisom towarzyszą niesamowite fotografie. 
Dania, na które przepisy znajdziemy w tej książce są autentyczne, nieskomplikowane. Przepisy zostały podane tak by czytelnik nie miał wątpliwości czego się od niego oczekuje. Niemalże każdemu towarzyszy super zdjęcie przedstawiające efekt końcowy. 
W książce umieszczono też krótki przewodnik po produktach i dodatkach. Niektóre z nich może być trudniej nabyć w Polsce, ale warto się wysilić i spróbować, tych smaków nie da się oszukać.

Tracey Lister & Andreas Pohl: Vietnamese street food
Fotografie:  Michael Fountoulakis
Wyd. Hardie Grant Books  (2012)
Liczba stron: 192
Okładka: miękka
Stan: nowa
Książka dostępna w naszym sklepie na Inżynierskiej 1 w Warszawie (mamy tylko jeden egzemplarz, czekamy na dodruk)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...