środa, 13 czerwca 2012

Jose Pizarro&Vicky Bennison: Seasonal Spanish food

 Gdy myślę o kuchni hiszpańskiej zazwyczaj pierwsze do głowy przychodzą mi Tapas i Chorizo. Niewątpliwie są one pyszne, ale nie tylko z nich składa się ta kolorowa, niezwykła kuchnia. Na mój warsztat trafiła książka Jose Pizarro Seasonal Spanish food. 
To niewątpliwie książka niezwykła, bo oprócz przepisów zawiera szczegółowe opisy hiszpańskich produktów. Znajdziemy wśród nich opisy hiszpańskich win i ich klasyfikacje, garść informacji o serach, oliwach, a także niektórych świętach i sposobach och obchodzenia. Sprawia to, że korzystanie z tej książki jest wyjątkowo przyjemne.
Książka podzielona jest na 4 pory roku i do nich przyporządkowane są przepisy, które dodatkowo podzielono ze względu na główny składnik w nich występujący (oczywiście dostępny w danym okresie roku). 
Same przepisy są niezwykle treściwe, zawierają wszystkie niezbędne informacje. Podane są w sposób przyjemny, pozwalający łatwo je przygotować. Większość składników jest dostępna w polskich sklepach (może wybór nie jest porażający, ale są). Może nie zawsze przygotowywane dania są najzdrowsze, ale za pewne aromatyczne (tłuszcz w końcu przenosi zapach i smak). Zdjęcia są boskie, bardzo apetyczne, bardzo w mojej stylistyce. Papier bardzo dobrej jakości, stylistyka całości zadowalająca.
W tym roku książka doczekała się nowego wydania - w miękkiej oprawie. Treści książki nie zmieniono.
Jose Pizarro&Vicky Bennison: Seasonal Spanish food
Fotografie:  Emma Lee
Wyd. Kyle Cathie (2009)
Liczba stron: 240
Okładka: twarda
Stan: nowa
Książka w nowym wydaniu (oprawie miękkiej) dostępna na naszej stronie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...