piątek, 8 czerwca 2012

The Silver Spoon: Pasta

The Silver Spoon jest biblią kuchni włoskiej wydawaną nieprzerwanie od 1950 roku. Prawdopodobnie to najważniejsza pozycja o włoskich kulinariach, która rozpowszechniła włoskie przepisy. Autorzy The Silver Spoon sięgnęli głębiej i przygotowali książkę o makaronach. Znajduje się w niej ponad 350 przepisów i 100 fantastycznych zdjęć i ilustracji. 
Książkę podzielono na rozdziały opowiadające o różnych typach makaronu. Każdy rozdział opowiada o jednym rodzaju włoskich klusek, są one zgrupowane w zależności od długości makaronu. Ostatnią grupą są makarony nadziewane.
Każda sekcja rozpoczyna się od dokładnego opisu danego makaronu. A następnie podane są przepisy. Do niektórych dołączono zdjęcie. Przepisy podano w sposób jasny, wyjaśniający krok po kroku przygotowanie danego dania. Moją ulubioną częścią są makarony nadziewane: ravioli, tortelli, tortellini, agnolotti czy różnego rodzaju lasagne.
Zdjęcia w książce są klasyczne, pokazujące gotową potrawę, a nie składniki potrzebne do jej przygotowania. Prócz zdjęć znajdują się w niej ładne odręczne ilustracje, typowe dla książek kucharskich wydawnictwa Phaidon. Całość wydano na fajnym papierze w twardej oprawie. 
Jeśli mam być szczera to Pasta może być jedyną posiadaną książką o włoskich makaronach.
The Silver Spoon: Pasta
Fotografie:  Edward Park; Ilustracje: Francesca Bazzurro
Wyd. Phaidon (2009)
Liczba stron: 336
Okładka: twarda
Stan: nowa
Książka dostępna w naszym sklepie na Inżynierskiej 1 w Warszawie i na naszej stronie internetowej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...