poniedziałek, 11 czerwca 2012

Ricki Carroll: Domowy wyrób serów

 Tytułem krótkiego wstępu muszę przyznać, że tym razem opis książki bez zdjęć, bo w samej książce ich praktycznie nie ma. Zazwyczaj takich książek nie lubię, ale ta jest inna. To naprawdę porządna, uczciwa książka o serowarstwie, na użytek domowy. 
Pierwsze 64 strony książki to wstęp do technik, rodzajów mleka, ich wartości odżywczych oraz właściwości kulinarnych. Wstęp muszę przyznać rzeczowy i skonstruowany tak by czytelnik jak najwięcej z niego wyciągnął. 
W dalszej części mamy dużo przepisów. I tak mamy rozdział o serach miękkich, serach twardych, włoskich, pleśniowych, kozich i produktach nabiałowych. Ten ostatni podrozdział jest najkrótszy. Za to pozostałe są niezwykle bogate i zawierają przepisy na ponad 75 różnych serów. Receptury są jasne, podane w punktach. Przy wielu podano też praktyczne porady i informacje co można zrobić lepiej. 
Po części o serach umieszczono dział z przepisami na potrawy z wykorzystaniem sera. Mi najbardziej spodobały się te o pastach serowych. 
I to co najważniejsze, rozdział o tym co mogło pójść nie tak. Wyjaśnia właściwie wszystkie możliwe błędy typowe przy wytwarzaniu serów. 
Ta książka nadaje się zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. By wykonać ser trzeba jednak być cierpliwym i spędzić trochę czasu na poszukiwaniu wszystkich niezbędnych produktów (szczególnie pleśni).


Ricki Carroll: Domowy wyrób serów
Fotografie:  brak informacji o autorze ilustracji
Wyd. RM  (2011)
Liczba stron: 272
Okładka: miękka
Stan: nowa
Książka dostępna w naszym sklepie na Inżynierskiej 1 w Warszawie (od 12.06.2012r) oraz naszej stronie internetowej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...