wtorek, 25 czerwca 2013

Share: The coobook that celebrates our common humanity


Jedzenie jest podstawową potrzebą człowieka. Dla niektórych jest jednym z wielu dóbr, dla niektórych jest dobrem niemalże nieosiągalnym. Jedzenie daje nam energię, ale też tworzy więzi pomiędzy ludźmi. Pozycja Share: The coobook that celebrates our common humanity została wydana przez organizację Women for Women International. Cały dochód wydawcy przeznaczony jest na cele statutowe organizacji - odbudowę życia kobiet poszkodowanych w konfliktach wojennych, zbrojnych etc. 

Do pracy nad książką zaproszono wielu znakomitych szefów kuchni: Alice Waters, Maggie Beer, Rene Redzepi, Jamie Oliver, Hugh Fearnley-Whittingstall, i działaczy takich, jak Aung San Suu Kyi, Nelson Mandela, Christine Amanpour, Desmond Tutu, Emma Thompson, Judi Dench, Richard Branson, Annie Lennox, Paul McCartney i Mia Farrow. Wstępem książkę opatrzyła Meryl Streep.

W książce znajduje się wiele historii ukazujących walkę kobiet o przetrwanie, o godne życie, ich siłę. To pozycja, która zachęca nas do myślenia, do refleksji nad stanem świata. Poza historiami znajduje się w niej ponad 100 przepisów na klasyczne dania z regionów owładniętych konfliktami. W przepisach główny nacisk położony jest na świeże składniki i proste gotowanie, na odżywienie. Przepisy są wykonalne, prawdziwe, zrozumiałe. Napisane w taki sposób by dobrze się z nich gotowało.

Całość ma piękną oprawę graficzną. Rewelacyjne zdjęcia dań oraz miejsc, o których opowiada (Kongo, Afganistan, Sudan, Pakistan etc.). Przyjemną typografię.

To książka, która zagości u mnie na dłużej. Nie tylko otworzy mi umysł, ale także pozwoli przygotować dania z krańców świata, które pewnie jeszcze długo nie trafiłyby na mój stół.
Share: The coobook that celebrates our common humanity

Wyd. Kyle Books (2013)
Liczba stron: 256
Okładka: twarda
Cena okładkowa: £25
Zdjęcia z wnętrza książki oraz okładka pochodzą ze strony Wydawcy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...