wtorek, 17 kwietnia 2012

Małgorzata Caprari - Śledzie


Ile znacie przepisów na śledzie? 4-5? No właśnie, ja też. Autorka książki Śledzie zgromadziła w niej 200 [sic!] przepisów na nie właśnie. Wśród przepisów znajduje się wiele wywodzących się z kuchni polskiej i wiele z całego świata. Przepisy dopasowane są do polskich warunków!
Oprócz przepisów tradycyjnych  znajdziemy ich kilkadziesiąt modyfikacji i pomysłów, z których można skorzystać, a książka rozpoczyna się od garści informacji praktycznych. To co spodobało mi się najbardziej to zdecydowanie przepisy z kuchni regionalnych. 
By korzystać z tej książki trzeba już mieć jako takie pojęcie o gotowaniu by stwierdzić przed przystąpieniem do pracy czy będziemy w stanie wykonać dany przepis, gdyż w książce znajdują się przepisy proste, jak i trudniejsze, niestety w żaden sposób nie oznaczone.
W tej książce nie znajdziemy żadnych zdjęć (nie licząc kilku czarno-białych), ale zamiast tego obejrzymy dużo odręcznych rysunków, które nie przeszkadzają. Zdecydowanie nie jest to książka dla miłośników barwnych pozycji.
Reasumując, książka wydana jest w bardzo schludny sposób, zawiera dużo praktycznych, dobrych przepisów, może służyć za inspirację, jest w pewien sposób nowatorska (właściwie nie ma książek o pojedynczym gatunku ryby) i ma dobrą cenę (niecałe 25zł).


Małgorzata Caprari - Śledzie
Fotografie:
Wyd. Buchmann (2011)
Liczba stron:224
Okładka: twarda
Stan: nowa
Książka dostępna w naszym sklepie na Inżynierskiej 1 w Warszawie i na naszej stronie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...