czwartek, 26 kwietnia 2012

David Loftus - Around the World in 80 Dishes

David Loftus, jeden z najbardziej uznanych fotografów kulinarnych świata postanowił zebrać przepisy ze swoich podróży i wydać książkę. Do współpracy zaprosił Jamiego Olivera, Nigellę Lawson, Ruth Rogers, Rose Gray, Atula Kochhara, Gennaro Contaldo, Hestona Blumenthala i wielu innych. Z takiej współpracy powstała niezwykła, barwna książka, pełna przepisów i cudnych zdjęć. 


 Czytając spis treści powoli stajemy się głodni, a w kąciku naszych ust pojawia się ślinka. Książka podzielona jest na rozdziały, które odpowiadają częściom świata: Londyn, Europa, Egipt i Środkowy Wschód, Indie, Azja i Orient, Ameryka, Przeprawa przez Atlantyk oraz Wielka Brytania, w której wszystko się kończy. 
Do wyprawy zaprasza Jamie Oliver oraz nasz kulinarny patron David Loftus. W Londynie czeka na nas krótka opowieść i kilka przepisów, po czym ruszamy w podróż. Autor podaje nam niezbędny ekwipunek. To co nas spotka zależy po części od nas.
Każdy przepis w książce opatrzony jest krótką historią po co, dlaczego i co jest w tym wszystkim najlepsze, cudownym zdjęciem i świetnym opisem. Składniki czasami nie należą do najłatwiej dostępnych, ale warto się pokusić i poszukać, bo efekt będzie oszałamiający.

David Loftus zgromadził 80 naprawdę dobrych, wyszukanych przepisów, które zadowolą niejedno wybredne podniebienie. Zdjęcia przez niego wykonane zapierają dech w piersiach. Edycja, papier i sposób wydania nie mają nic do zarzucenia.

To książka dla miłośników kuchni i podróży. A także zbieraczy pięknie wydanych tomów. 
POLECAM!David Loftus & Jamie Oliver: Around the World in 80 Dishes
Fotografie: David Loftus
Wyd. Atlantic Books (2012)
Liczba stron: 288
Okładka: twarda z obwolutą
Stan: nowa
Książka dostępna w naszym sklepie na Inżynierskiej 1 w Warszawie i na naszej stronie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...