piątek, 20 kwietnia 2012

Jodi Liano & Tasha Deserio - Zdrowa kuchnia prosto z targuZaczyna się sezon na świeże warzywa i owoce, które możemy kupić na bazarkach, targach i w sklepach. Nie zawsze wiemy jak te produkty wybierać, kiedy kupować, jakie są najsmaczniejsze i co możemy z nich przygotować. Niejednokrotnie jest tak, że widzimy fantastyczny owoc lub warzywo, ale go nie kupujemy, bo nie wiemy "z czym to się je". Ta książka pomoże nam rozwiązać tego typu problemy.


Autorki zebrały w tej pozycji ponad 100 różnych warzyw i owoców oraz przygotowały ponad 200 przepisów na nie. 
Książka rozpoczyna się od kilku podstawowych porad dotyczących targów w ogólności oraz tabel sezonowości warzyw i owoców. Następną część książki stanowią już rozdziały dotyczące składników. I tak mamy: fasola i groszek, a w nim różne gatunki fasoli, bobu i groszku; kapusta i jej różne odmiany; zielone warzywa liściaste, czyli sałaty, szpinak, cykoria, botwina i inne; warzywa bulwiaste; warzywa dyniowate; warzywa łodygowe; cebula; owoco-warzywa, czyli pomidory, papryczki chili i wiele innych; pozostałe warzywa; jagody; owoce pestkowe; owoce z drzew i pozostałe. 
W każdym rozdziale znajduje się szczegółowy opis danego produktu, warzywa bądź owocu, jak go kupować i jak przygotowywać do gotowania. A następnie garść przepisów i wariacji na ich temat. 
Całość zamyka krótki rozdział z przepisami podstawowymi i technikami, w którym znajduje się kilka naprawdę najbardziej podstawowych przepisów i technik, wartych użycia w kuchni.

 


Książka nadaje się nawet dla naprawdę początkujących kucharzy. Przepisy są proste, przedstawione w jasny sposób. Ciekawie zobrazowane. W książce znajduje się masa pięknych, kolorowych zdjęć, może trochę odstających od współczesnej fotografii kulinarnej, ale nadal pięknych. To pierwsza tego typu pozycja na naszym rynku, a zarazem bardzo uczciwa.
Polecam!

Jodi Liano & Tasha Deserio - Zdrowa kuchnia prosto z targu
Fotografie: Maren Caruso
Wyd. Buchmann (2012)
Liczba stron: 192
Okładka: twarda
Stan: nowa
Książka dostępna w naszym sklepie na Inżynierskiej 1 w Warszawie i na naszej stronie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...