poniedziałek, 7 maja 2012

Joni-Marie Newman: The Best Veggie Burgers on the Planet

 Na tą książkę czekałam bardzo długo, bo uwielbiam burgery. Tak! Bardzo żałuję, że w Polsce bardzo ciężko jest zjeść wegetariańskiego burgera poza własnym domem. Nie lubię kupować gotowych burgerów (robiła je do niedawna PolSoja), bo mimo wszystko czegoś im brakuje, a sama najczęściej przygotowuję klasyczne burgery z fasoli.
Ta książka to odmieniła. Znajduje się w niej 101 przepisów na różne burgery. I tak, mamy burgery śniadaniowe, burgery z różnych stron świata [te niekoniecznie będą w bułce], burgery na wakacje, kanapki, sosy, bułki, sałatki i nawet desety [tych jest tylko kilka].
 Bardzo spodobały mi się wariacje na temat burgerów. Np. w wersji Chow Mein, podane na makaronie i z cebulką i kapustą. Naprawdę fajna sprawa. Dzięki temu mogłam spojrzeć na burgery w zupełnie inny sposób i potraktować je jako punkt wyjścia do różnych dań.
Przepisy są napisane bardzo jasno, punkt po punkcie. Trzeba się postarać by coś nie wyszło. Książka wydana jest estetycznie, z ładnymi, kolorowymi zdjęciami.

Joni-Marie Newman: The Best Veggie Burgers on the Planet
Fotografie: Rockport Publishers
Wyd. Fair Winds Press (2011)
Liczba stron: 240
Okładka: miękka
Stan: nowa
Książka dostępna na naszej stronie

1 komentarz:

 1. Należę do grupy szczęśliwej grupy posiadaczy tej książki. Piękne zdjęcia i łatwe przepisy. Pokazuką, że hambuger to nie tylko mięso, ale przede wszystkim to nie McDonalds. Można podać smacznie, ciekawie, kolorowo.
  Rodzice znajduą tu wiele sposobów na przekonanie dzieciaków do jedzenia warzyw, a nawet zażartowanie sobie z nich. :-)
  Fajnie, że autorka pokusiła się na sugestie dotyczące podania i krótko charakteryzuje potrawę.

  Ta książka to też świetna inspiracja dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez mięsa. Wszak kuchnia to jedno wielkie labolatorium.:-)

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...