czwartek, 23 października 2014

Degustacja win IstenićPewien październikowy wieczór spędziłam w doskonałych okolicznościach przyrody w Restauracji i Barze Strefa, na degustacji słoweńskich jakościowych win musujących dystrybuowanych w Polsce przez firmę Vino-Vita. Producentem degustowanych trunków jest Penine Istenic, rodzinna firma, istniejąca od 1968 roku, uważana za jedną z najlepszych, o ile nie najlepszą w kraju. O oprawę kulinarną wydarzenia zadbała obsługa restauracji "Strefa".
Wśród degustowanych win znalazły się: Vila Istenic – przyjemne jako aperitif i w towarzystwie ogórka czy zielonej papryki; Barbara – nazwane tak na cześć córki założyciela firmy, urodzonej tego dnia gdy rozpoczęły się pierwsze zbiory w winnicy, wino półwytrawne, świeże, idealnie pasujące do ryb i sałatek; No.1 Cuvee Speciale – mocno wytrawne wino musujące, wszechstronne, dojrzałe, wielokrotnie nagradzane; Desiree – napój winny, z wyczuwalną w smaku brzoskwinią oraz Vila Rose – idealne w towarzystwie pływającego weń imbiru i kostek lodu.
Kucharze zaserwowali Ceviche z tuńczyka, Sałatkę z rukoli i szpinaku z figami i kozim serem, Grillowaną pierś z kaczki, Pieczonego sandacza oraz mus z mascarpone z lodami pistacjowymi.
Było to chyba moje pierwsze spotkanie z winami produkcji słoweńskiej. Winami przyjemnymi, o niezbyt wygórowanych cenach (od 44 zł do 64zł).


Za zaproszenie dziękuję Pani Ursce Leban – właścicielce firmy Vino-Vita oraz Patrycji Siwiec – współorganizatorce wydarzenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...