środa, 1 października 2014

Jillian Michaels - Opanuj swój metabolizm. Książka kucharska.

Podobno każda kobieta zrobi wiele by stać się seksowniejsza (nawet jeśli wprost tryska z niej seksapil), piękniejsza (choćby była Miss Świata), zdrowsza (nawet jeśli nic jej nie dolega) i szczęśliwsza (choćby wygrała w totka, miała cudowną rodzinę i ogólnie była spełniona we wszelkich aspektach życia). 

Autorka książki Opanuj swój metabolizm. Książka kucharska. Jillian Michaels składa nam obietnicę, że dzięki jej metodzie można stać się właśnie piękniejszym, szczęśliwszym, zdrowszym i seksowniejszym. Czy to prawda? Być może. Mnie udało się przygotować kilka zaproponowanych przez Jillian dań i nie narzekam, jednak gigantycznej zmiany w jakości swojego życia jeszcze nie zauważyłam. 

Podstawowym założeniem metody Jillian jest doprowadzenie do równowagi hormonalnej, tak by funkcjonować jak najlepiej, być sprawnym, tryskać energią, spalać tłuszcz bez większego wysiłku.

Książka składa się z dwóch głównych części: Co i dlaczego (garść informacji o tym, jak funkcjonuje organizm, czym jest dieta, jakie korzyści można odnieść stosują program Jillian i jak ułożyć plan posiłków) oraz Przepisy (125 receptur na dania zgodne z proponowanym programem). 
Część teoretyczna pomaga zrozumieć czytelnikowi dlaczego warto wypróbować tę metodę i wskazuje, że Jillian nie proponuje diety, tylko rozsądną zmianę nawyków, nie tylko żywieniowych. Nie mogę ukryć, że spotyka się to z moją całkowitą aprobatą, gdyż jestem orędownikiem zmiany, a nie walki. 
Przepisy na dania, które proponuje Jillian są smaczne, wykonalne, zawierają składniki raczej bez problemu dostępne w Polsce. Przy każdej recepturze podane zostały wartości odżywcze dania, a także korzyści zdrowotne jakie wynikają z jego spożywania. Przy wielu pojawiły się dodatkowe porady autorki i jej komentarz.

Jeśli chcesz dokonać jakiejś zmiany w swoim sposobie odżywiania, zmiany, która nie będzie bardzo bolesna, ale może spowodować poprawę funkcjonowania organizmu i, być może, utratę kilku zbędnych, niezbyt kochanych kilogramów, to ta książka zdecydowanie Ci to ułatwi. Mimo absolutnego braku zdjęć zdobyła moje uznanie.


Jillian Michaels - Opanuj swój metabolizm. Książka kucharska.
Fotografie: -

Wyd. Laurum (2014)
Liczba stron: 292
Okładka: miękka
Cena okładkowa: 49,9zł
Książkę dostałam od wydawnictwa Laurum

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...