wtorek, 1 października 2013

Restauracja Kuchnia i Wino - Kazimierz Dolny

 W minioną sobotę odwiedziłam Kazimierz Dolny. Miasteczko piękne, magiczne, ale tym razem cel miałam konkretny - Restauracja Kuchnia i Wino w Pensjonacie Vincent. Wnętrze restauracji jest przyjemne, szczególnie zewnętrzna jej część. Pozwala na mniej i bardziej oficjalne spotkania. Właściciele restauracji są zapewne osobami ambitnymi gdyż do współpracy zaprosili Wojciecha Modesta Amaro, który przygotował menu serwowane w restauracji. Menu jest krótkie. Szef kuchni proponuje po kilka dań głównych, przystawek i deserów. Dodatkowo w karcie znalazły się dania sezonowe z grzybami i owocami sezonowymi.

Piwo Kazimierskie

Herbata Darjeeling
 Najbardziej zaskakującym daniem była zupa grzybowa, która dzięki dodatkowi marynowanych śliwek i owoców czarnego bzu jest zupełnie wyjątkowa, smakuje wielowymiarowo, nie jest podobna do typowej zupy grzybowej z podgrzybków.

Zupa z leśnych grzybów z marynowaną śliwką, czarnym bzem i kluseczkami dyniowymi
 Drugą zamówioną przystawką była mała sałatka z mieszanych zielonych liści oraz lokalnego sera koziego. Jedynym zgrzytem były w niej grzanki, które zanim namiękły w sosie były przyjemne, jednak namoczone popsuły wrażenia. 

Sałata z kozim serem

Pierwszym zamówionym daniem była golonka z puree z marchewki i grochem z wanilią. Mięso było kruche, a jego smak idealnie podkreślony przez dodatki.

Golonka w miodzie gryczanym i ciemnym piwie regionalnym, puree z marchwi i moreli, groch z wanilią i emulsja chrzanowaDrugim zamówionym daniem był pstrąg, który podany został na ziemniaczkach w łupinach z dodatkiem kapusty z jarzębiną oraz pianki jałowcowej. Danie jak najbardziej poprawne. Fajna soczysta ryba i pianka, dzięki której ryba nabrała zupełnie innego charakteru.
Filet z pstrąga na białej kapuście z jarzębiną i i pianą jałowcową


Na deser zamówiłam lody kasztanowe, którymi restauracja się chwali. Jako miłośniczce lodów naprawdę trudno mi dogodzić i tej restauracji się to nie udało. Lody są poprawne, jednak lekko grudkowate, nieidealnie kremowe, odstają znacznie od pozostałych spróbowanych dań.

Lody kasztanowe

Rachunek za wizytę w restauracji wyniósł niecałe 150zł.


Po spaleniu się Fryzjera i zmianie załogi w nim Kuchnia i Wino stała się tym miejscem, w którym w Kazimierzu warto bywać.

Restauracja Kuchnia i Wino
ul. Krakowska 21
Kazimierz Dolny


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...