czwartek, 11 lipca 2013

The Best of Rose Elliot. The Ultimate Vegetarian Collection

Prawidłowe komponowanie posiłków na diecie wegetariańskiej nie jest proste. Szczególnie jeśli jest się na początku drogi niejedzenia mięsa. Mięsożercy często pytają co można jeść jeśli nie je się mięsa. Książka The Ultimate Vegetarian Collection pokazuje jak bogata i zróżnicowana może być dieta wegetariańska. 

W książce znalazło się 150 przepisów na smaczne i nieoczywiste dania.
Rose Elliot, publikująca książki o diecie wegetariańskiej od ponad 20 lat, przekazuje wszystko co najlepsze w bezmięsnej kuchni. Książka podzielona jest na działy: Starters, Soups and Salads, Classics with a twist, Midweek Meals, Dinners to Impress, Al Fresco, Parties and Celebrations, Side Dishes oraz Desserts and Cakes. Przepisy, które wypróbowałam były nieskomplikowane, wykonalne, zazwyczaj zawierały dostępne składniki. Jednak w książce znalazły się też przepisy, które w małym mieście będzie przygotować nieco trudniej, gdyż zawierają produkty niepowszechnie dostępne.
Przepisom towarzyszą zdjęcia, które nie zawsze budzą zachwyt, jednak dają dobry obraz tego co powinniśmy uzyskać po przygotowaniu danego dania.

Książka Rose Elliot to dobra książka na początek przygody z kuchnią wegetariańską, jednak i długodystansowi jarosze znajdą w niej sporo inspiracji do przygotowania niezwykłych dań.

Rose Elliot: The Best of Rose Elliot. The Ultimate Vegetarian Collection.
Wyd. Hamlyn  (2013)
Liczba stron: 304
Okładka: twarda
Cena okładkowa: £20.00

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...