czwartek, 25 października 2012

Nicole S. Young - Fotografia kulinarna

 Lubię oglądać zdjęcia potraw. Niestety nie umiem ich robić. Fotografia kulinarna przyszła mi z pomocą. To już druga książka od Wydawnictwa Helion poświęcona robieniu zdjęć jedzeniu. Wydawać by się mogło, że nie ma w tym temacie nic trudnego - wręcz przeciwnie, ta materia pełna jest skomplikowanych zawiłości. 

W książce Fotografie kulinarna zawarto wszystkie porady dotyczące robienia zdjęć jedzeniu, które są niezbędne do wykonania perfekcyjnej fotografii. Mamy w niej rozdział poświęcony podstawom fotografii jako takiej, rozdział o sprzęcie fotograficzny, o oświetleniu, o prezentacji potraw czyli rekwizytach i właściwej stylizacji, kadrowaniu, obróbce w Photoshopie i rozdział podsumowujący całą wiedzę z dodatkowymi sztuczkami. 

Chyba najciekawszy jest dla mnie dział poświęcony stylizacji potraw, w tym opisom jak dodać parę czy wzór przypiekania oraz ten poświęcony postprodukcji. Wszystkie kroki z obróbki pokazane są na kolejnych zdjęciach, wobec tego samodzielna praca z fotografią stanie się łatwiejsza.

To książka dla wszystkich tych, którzy chcą robić lepsze zdjęcia potraw. Nigdy nie jest za późno by nauczyć się czegoś nowego!Nicole S.Young - Fotografia kulinarna. Od zdjęcia do arcydzieła.
Fotografie:
Wyd. Helion  (2012)
Liczba stron: 288
Okładka: miękka
Stan: nowa

Książkę otrzymałam od Wydawnictwa Helion.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...