czwartek, 8 marca 2018

Babski dzień, czyli dzień kobiet inaczej

Myśląc o dniu kobiet zazwyczaj wyobrażamy sobie bukiet tulipanów lub goździków i okazję do wpałaszowania pudełka czekoladek. Czy to jedyny sposób na spędzenie tego czasu? Myślę, że nie. 

Z okazji naszego dnia, tzn. dnia wszystkich bab, księżniczek i czarownic spotkałam się z innymi cudownymi kobietami i najpierw wysłuchałam o roli afrodyzjaków w kuchni, potem zrobiłam i zjadłam sałatkę, a na koniec wypiłam pyszny koktajl z owoców i szpinaku. 

Jak to wszystko było? W Lawendowym Domu Grażyny Winkowskiej czekała na nas (wszystkie uczestniczki wymieniam na dole) kawa i wyśmienite towarzystwo. Całemu zamieszaniu winna była Ania Laskowska (Dietetycznie Siostro), która podjęła się zorganizowania dla nas atrakcji. Patrycja Wonatowska, z Instytutu Pozytywnej Seksualności opowiedziała nam, jak historycznie wykorzystywano żywność do zachęcenia partnera do amorów (czasami w sposób zgoła niecodzienny i wywołujący niezbyt przyjemne skojarzenia). Wiecie, jak działa imbir? A jak truskawki (to pewnie wiecie!)? Jeśli nie, to koniecznie powinniście wziąć udział w warsztatach typu Love&Food Pairing, takich, jak te, w których my miałyśmy szansę uczestniczyć. 
Nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała, że można sięgnąć po książki o kuchni miłosnej, jest ich w języku polskim co najmniej kilka. Przykładowe możecie zobaczyć poniżej. 


Po prelekcji dotyczącej afrodyzjaków sięgnęłyśmy po noże i pod okiem szefowej kuchni restauracji Lawendowy Dom przygotowałyśmy sałatkę (a właściwie sałatki, bo każda miała swoją) z krewetkami. Jak wiecie, właściwie wszystkie owoce morza można traktować, jak dodatek miłosny (nie tylko ostrygi). Czy sałatka przyniosła efekt? Trzeba spytać uczestniczek :)
Całe spotkanie mogło się odbyć także dzięki uprzejmości  JESTEM W DRODZE​ i firmie, która zapewniła nam ekspresy do kawy, wyciskarki wolnoobrotowe i spirilizery: Blaupunkt Polska, a także producentowi probiotyków JOY DAY (odnośnie, których jeszcze nie mam zdania).
Oczywiście, nie sposób nie wspomnieć o dziewczynach, które postanowiły wspólnie spędzić przedpołudnie, czyli blogerkach:Niedługo więcej, o grupie, którą tworzymy: Morning Glory. 


#lawendowydomgrazynywinkowskiej #instytutpozytywnejseksualnosci #jestemwdrodze #blaupunkt #spotkania #varia

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...